Arbella Makarnanın 8. Fotoğra Yarışması sonuçları açıklandı

Arbella Makarna’nın bu yıl 8.’sini düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Arbella Makarnanın 8. Fotoğra Yarışması sonuçları açıklandı
Bu içerik 294 kez okundu.

Uluslararası nitelik taşıyan yarışmaya “Dünyanın Makarnası, Makro, Minimalist, ve Serbest kategorilerinde 40 farklı ülkeden 1144 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı. Toplam 8 bin 383 fotoğrafın gönderildiği yarışmada, birbirinden özel fotoğraflar seçkin jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Arbella Makarna Uluslararası Fotoğraf Yarışması; FIAP, GPU, PSA ve TFSF gibi dört büyük, ciddi ve referans kabul edilen kuruluşun patronajı ile düzenlendi. 1 Ocak 2018 tarihinde başlayan yarışma, 15 Nisan 2018 tarihinde sona erdi. Sanatçıların çabalarını ödüllendirerek fotoğraf sanatına duyulan ilgiyi arttırmayı hedefleyen yarışmada, para ödüllerinin yanı sıra her kategori için altın, gümüş ve bronz madalya, mansiyon ve sergileme ödülleri verildi.

 Ayrıca Arbella temsilcisi tarafından seçilen bir eser sahibine ‘Arbella Özel Ödülü’, Federasyon temsilcisi tarafından seçilen esere ‘TFSF Özel Ödülü’ ve FIAP tarafından yarışmada en fazla derece alan sanatçıya ‘En İyi Fotoğrafçı Ödülü’ de verildi.

Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Arbella Makarna Genel Müdürü ve Seçici Kurul Üyesi Abdülkadir Külahçıoğlu, "Bu yıl 8. kez düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz, Bu yarışmanın Türk ve Dünya fotoğrafçılarının bir birinden özel karelerini buluşturan bir platform düzeyine ulaştığını görmenin bizlere mutluluk verdiğinin bilinmesini isteriz.

Fotoğraf sanatçılarımızla dünya mutfaklarına konuk olduk ve onların karelerinde doğada gezerken, farklı kültürlerle tanışıp, değişik duygular yaşadık. Gönderilen eserlerin her biri kalitesi, bakış açısı ve verdiği mesajla çok özeldi. Tüm katılımcı sanatçılarımıza ve destek verenlere sonsuz teşekkürler ediyoruz" dedi.

Bülten

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı