80 Öncesi EML Mezunlarında 4. Buluşma

Eski adı Mersin Endüstri Meslek Lise olan ve 80 Öncesi EML Mezunları adı verdikleri gurubun bu yıl dördüncü kez düzenledikleri yemekle bir araya gelerek kutladılar.

80 Öncesi EML Mezunlarında 4. Buluşma
Bu içerik 270 kez okundu.

Sosyal Medya aracılığı ile 1980 yılında bu güne yeni adı Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan okuldan Mezun Öğrencilerin, dört yıldır geleneksel olarak düzenlediği geceye her yıl katılım artıyor. 

Mezunların okulun niteliğinin, farkındalık yaratması adına gerçekleştirdikleri Sosyal Medyada Bir gurup kurarak, burada eski ve yeni mezunları hep bir araya toplayarak aktiviteler gerçekleştirip sosyalleşmesini sağlıyorlar.

Grup yöneticisi Adnan zorlu Kızıltan ve Ziya Yıldırım bu etkinliğimizi bizim zamanımızdaki okulumuzun bir takım sıkıntıları vardı ve  biz bu sıkıntıların bir daha yaşanmaması adına okulumuza faydalı olabilmek için bizden sonraki nesillere daha iyi bir eğitim anlayışı ile etkinliklerimizi tek çatı altında birleştirmeyi ve bu etkinliklerden elden edilenleri okulumuza kazandırmak amacı ile resmi olarak bir dernek kurma kararı aldık. Başkanlığını ve kuruculuğunu aynı zamanda Mezunumuz olan Arbel A.Ş Yönetim Kurulu başkan vekili Hasan Arslan ile Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları derneğini Metem-der adı ile kurarak Resmi anlamda faaliyetlerine başlamış bulunmaktayız dedi.

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte katılan herkes evlerinde okumadıkları kitapları Okulun kütüphanesini güçlendirmek için bir dizi kampanya yaparak geceye katılanlardan kitap getirmeleri istendi. İlk Kitabı ’da Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili Hasan Arslan’ın Eşi Dilber Arslan hediye etti.
Gecede METEM-Der’in açıldığından bu yana gerçekleştirdiği projelere yer verilirken Beklentilerin ve derneğin amacından bahsedildi. Metem-der Başkanı Hasan ARSLAN Bir konuşma yaptı.
Arslan; Yıllardır okulumuzun ihtiyaçlarını gidermekteyim. Ayrıca 2 yıldır ise okulumuz hamiliğini devam ettirmekteyim.
Sosyal medya oluşumu ve Okul müdürümüz Zeki Urhan Bey ve yönetiminin teşvikiyle, okulumuz bütün mezunlarını kapsayacak şekilde, Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları Derneği kurduk. 

METEM-DER kurulumu ile biz çok daha büyük bir aile olduk.
Yılda bir defa, eski mezunlar olarak bir araya gelip eski günleri yad edip, okulumuzun eksiklerini ve ihtiyaçlarını konuşmak inanın beni ziyadesiyle mutlu ediyor.  Buradan oluşumun mimarlarına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Mezunlar olarak bizler, İnşallah ilerleyen süreçte birbirinden güzel projelerle okulumuza hizmet edeceğiz. Bu süreçte sizlerin de desteğine ihtiyaç duyacağız.

Bizim zamanımızda okulumuzda Sınavla giriliyordu nitelikli öğrenciler giriyordu Yıllar İçinde bu durum değişti Ama son günlerdeki gelişmelerle bizim mezun olduğumuz okul nitelikli okullar listesine girdi artık bizim zamanımızda olduğu gibi daha nitelikli Daha çalışkan öğrencilerin okuyacağı bir okul olacaktır. Bu oluşumumuzla birlikte sanırım artık okulumuza olan vefa borcumuzu ödemenin vakti geldi diye düşünüyorum. 
 Okul bizim okulumuz, hepimizin yapabileceği bir şeyler muhakkak vardır dedi.
Geceye katılan ve Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunu olan Mersin Toroslar Belediyesi Başkanı Hamit Tuna’da katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı