Geleceğin yönetmenleri Yön'den çıkacak

Yön Koleji, Bilişim Haftası’nı ilkokul öğrencileriyle yaptığı kısa film çekme etkinliğiyle kutladı. Tabletlerini kullanarak çektikleri videoları uygulamalar yardımıyla film yapan öğrenciler, ilerde yönetmen olmanın hayallerini kurmaya başladı.

Geleceğin yönetmenleri Yön'den çıkacak
Bu içerik 374 kez okundu.

Günümüzde teknolojinin olmadığı bir dünyanın düşünülemeyeceğini belirten Yön Koleji Bilgisayar ve Yazılım Öğretmeni Elif Metin, “Teknoloji sayesinde henüz ilkokul çağındaki öğrencilerimizin filmleri var” dedi

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında tüm dünyada kutlanan ‘Bilişim Haftası’, Yön Koleji’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı. YÖNX Eğitim Modeli ile öğrencilerin merak ederek ve araştırarak öğrenmesini sağlayan Yön Koleji’ndeki ilkokul öğrencileri, etkinlikler kapsamında kendi filmlerini çektiler. Tabletleriyle ‘Bilişim Haftası’ temalı kısa filmleri için ilk olarak konu seçimi yapan öğrenciler, Yön Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Uygur’u da filmde rol alması için ikna ettiler. Daha sonra videolarını çeken öğrenciler, video kurgu programı sayesinde kendi kısa filmlerine imza atarak ilk yönetmenlik deneyimlerini kazandılar.

Dijital vatandaşlık

Yön Koleji Bilgisayar ve Yazılım Öğretmeni Elif Metin, “Günümüzde teknolojinin olmadığı bir dünya düşünemeyiz. Yön Koleji’nde, dijital vatandaşlık kavramının farkında olan, teknolojiyi hayata fayda sağlamak için kullanan dijital yerliler yetiştiriyoruz. Bu nedenle Bilişim Haftası’nı kutlamak Yön Koleji için çok önemli” dedi. Teknoloji sayesinde henüz ilkokul çağındaki öğrencilerinin filmlerinin olduğunu söyleyen Metin “Öğrenciler uyguladıklarını daha çabuk ve daha iyi öğreniyorlar. Kendi yaratıcılıklarını kullanarak ortaya çıkardıkları bu filmleri de çok sevdiler. ‘İleride film yapacağım’ diyen öğrencilerimiz var artık” diyerek herkesin Bilişim Haftası’nı kutladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Türkiye'nin yüzde 8'i 65 yaş üstünde
Türkiye'nin yüzde 8'i 65 yaş üstünde