Karavancılığın temeli Sakarya'da atıldı

2. Sakarya - Sapanca Doğa, Turizm, Tanıtım ve Kamp Festivaline rekor katılım ile yeni bir ilme kazandırıldı.

Karavancılığın temeli Sakarya'da atıldı
Bu içerik 393 kez okundu.

Sakarya Kamp ve Karavancılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Gazeteci Şaban Mergül'ün Komite Başkanlığında ve Sapanca Belediyesi, Türkiye Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ve ona bağlı dernekler tarafından verilen desteklerle Sapanca Kırkpınar Gölbaşında adına yakışır bir festival gerçekleştirildi.

4-5-6 Mayıs 2018 günleri arasında Sakarya Emniyet Müdürlüğünün kontrolü altında Üstü Açık otobüs ve Başoğlu Karavanın Özel üretimi Faytondan atılan çiçekler ve Sefer Bayenal'ın müzikleriyle Kırkpınarda başlayan karavan konvoy korteji, Adapazarı merkezinde yapılan şölen sonrası sırasıyla Arifiye,  Sapanca ve Kırkpınar üzerinden sahilindeki kamp alanına gidildi.

Kamp ateşi ve eğlence

Çeşitli etkinlikler yanında gece yakılan kamp ateşi etrafında gecenin geç Saatlerine kadar eğlenilen Festivale katılan Sapanca Belediye Başkanı Doç Dr. Aydın Yılmazer "Bu festivale desteğimiz sürecek ve geleneksel hale getirilecektir" dedi.

Sapanca Belediyesinin özel yapımı üstü açık otobüsü ile yapılan geziler yanında, festivalde yeni üretim karavanlar ve ikinci el satışlarında görüldüğü organizasyonda, konuklara ayrıca At'li faytonlarla Adapazarı Meşhur Islama Köftecisi İsmail'in kabak tatlısı da dağıtıldı. .

Organizasyon Komite Başkanı Şaban Mergül "Sakarya Kamp ve Karavancılar Derneği olarak Yaz sonunda  Yaza Veda partisi düzenleneceğiz. Bu festivalin ne kadar güzel olduğunu görmek isteyenler   www.sakaryatv.net sitesi videolarından izleyebilirler. Bu organizasyona katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı