Cilt bakımınızı doğru yaptığınızdan emin misiniz?

Cilt bakımı için onlarca ürün ve yöntem bulunuyor. Fakat cilt bakımı doğru şekilde yapılmadığında arzu edilen sonuçlara ulaşılamıyor. Sağlıklı ve güzel bir cilt için Morhipo Mag ekibi cilt tipine göre uygulanması gereken bakım önerilerini paylaşıyor.

Cilt bakımınızı doğru yaptığınızdan emin misiniz?
Bu içerik 593 kez okundu.

Cildiniz büyük gözeneklere, yağlı ve parlak bir görünüme sahipse bu cildinizin yağlı olduğu anlamına gelir. Morhipo MAG ekibi yağlı cilde sahip olanlara jel halinde köpüren ürünleri öneriyor. Cildinizi her gün bu ürünlerle temizlemeye özen göstermelisiniz. Nemlendiricinizin de yağ değil su bazlı olmasına dikkat etmelisiniz.

Cildinizin gözenekleri kapalı, derisi ince ve üzerinde pul pul dökülme varsa; kuru bir cilt yapısına sahipsinizdir. Cildin daha fazla kurumasına sebep olacağı için kesinlikle sabun kullanmamalısınız. Süt tipi temizleyiciler, alkolsüz tonikler ve yağ içerikli kremler kullanabilirsiniz. Göz çevreniz için krem kullanmak da erken kırışmaları engellemeye yardımcı olur.

Alın, burun ve çenede yağlanma varken yanaklarda kuruluk varsa, karma cilt yapısına sahipsiniz demektir. Farklı bölgelere farklı bakım uygularsanız, cildinizde dengeli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yağ dengesini sağlayacak ürünleri T bölgenize, nem sağlayan kremleri yanaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Morhipo MAG ekibi cildinizde belirgin bir sorun olmasa da düzenli bakım yapmak konusunda uyarıyor. Özellikle havalar ısınmaya başladığında güneş koruması sağlayan nemlendiriciler ya da güneş kremi kullanmaya ve bol su içmeye dikkat etmelisiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı