Mahmut Arslan’a, hemşerilerinden tam destek

MARİDER Başkanı Av. Ömer Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Arbella Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan ve kardeşi Hasan Arslan’ a destek ziyaretinde bulundular.

Mahmut Arslan’a, hemşerilerinden tam destek
Bu içerik 200 kez okundu.

MARİDER Başkanı Av. Ömer Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Arbella Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan ve kardeşi Hasan Arslan’ a destek ziyaretinde bulundular. Başkan Ayaz, “Onursal başkanımız Mahmut Arslan, Mersin ve ülkemizin gururudur. Yatırımları, yardımları ve hayırseverliği ile tanınan Arslan kardeşlerinin, her hal ve koşullarında tüm üyelerimiz ile birlikte yanlarındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Mardinlilerin çatı örgütü olan Mardin ve İlçeleri Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MARİDER) Başkanı Av. Ömer Ayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, bir soruşturma kapsamında haksız ve anlamsızca tutuklanan ve 24 saat içerisinde serbest bırakılan Mahmut Arslan ve kardeşi Hasan Arslan’ a destek ziyaretinde bulundular. Arslan kardeşlerin Kazanlı Beldesinde geniş bir araziye kurulu bulunan fabrikalarının idari binasında ziyaret eden MARİDER Başkanı Ayaz ve beraberinde ki heyet, Mahmut Arslan’a: “Geçmiş olsun” dileğinde bulundular.

“YAPILANLARA HAYRETLE TANIKLIK ETTİK”

Hayırsever işadamı Mahmut Arslan’ın, heyeti güler yüzle karşılaması dikkat çekerken, Başkan Ayaz, “Sizin gibi Anadolu’ya gönül vermiş, vatanperver bir iş insanına, bu yapılanlara hayretle ve üzüntüyle tanıklık ettik. Ne kadar büyük bir Anadolu sevdalısı olduğunuzu biz dahil tüm Türkiye halkı tanıktır. Yaptığınız yatırımlarla, ülkemizde yarattığınız katma değere de yine bütün Türkiye halkı tanıklık etmektedir. Hayırseverliğinizin yanı sıra, sosyal projelerle kentimizde yarattığınız katkılar için ayrıca hemşehrilerimiz ve Mersin halkı adına sonsuz teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

“OLGUNLAŞAN MEYVE TAŞLANIR”

Arslan kardeşlerin gerek Türkiye’ de gerekse dünyanın farklı ülkelerinde yaptığı yatırımlarla dünyadaki birçok ülke tarafından ülke ekonomilerinin temel taşı olarak kabul edildiklerine işaret eden Ayaz, “Arslan kardeşler başka bir ülkede olsa baş tacı edilir, omuzlarda taşınır. Ne yazık ki bu hafta sonu tanık olduğumuz olay, ülkemiz ve hukuk dünyamız açısından utanç verici bir durumdur. Bildiğiniz üzere, “Olgunlaşan meyve taşlanır” diye ünlü bir atasözümüz var. Bir meyve için ağacı taşlarsan, ağacın aldığı darbeden dolayı, bir dahaki seferde verim alamazsın. Bu atasözü hemşerimize yönelik uygulanan haksız ve anlamsız uygulamanın en açık ifadesidir. Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki biz onursal başkanımız Mahmut Arslan ve Arslan kardeşleri çok iyi biliyoruz ve sonuna kadar arkalarında olacağız” şeklinde ifade kullandı.

“BİZE YAPILAN BİR KUMPASTIR”

Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Arbel Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, “Benim hemşerilerim her koşulda ve her zaman bana destek olmuşlardır. Şahsımı ve ailemi Hiçbir zaman yalnız bırakmamışlardır. Bunun farkındayım. Desteğinizden ötürü teşekkür ederim. Bu bize yönelik yapılan bir kumpastır. Adalet mutlaka tecelli edecektir” dedi.

Aynı zamanda MARİDER yöneticileri Hasan Arslan’ ı da makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunduktan sonra arbel tesislerinden ayrıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yüzde 8'i 65 yaş üstünde
Türkiye'nin yüzde 8'i 65 yaş üstünde
Dünya’nın ilk kalem festivali İstanbul’da gerçekleşti
Dünya’nın ilk kalem festivali İstanbul’da gerçekleşti