POZİTİF HALİMİZİ NASIL KORUYABİLİRİZ ?
Serpil Karadoğan

POZİTİF HALİMİZİ NASIL KORUYABİLİRİZ ?

Bu içerik 538 kez okundu.

Evrende her şey enerjiden oluşmaktadır. Canlı cansız her şey titreşen enerjidir.Fiziğin geldiği son noktada enerjinin tek olduğu ve titreşen varlıkların arasında aslında bir boşluk olmadığı bilinmektedir.

Yani varlıklar arasına ayırım koyan ve farklı algılayan sadece beyindir. Bu noktadan hareketle her şeyin titreşen enerjiler olduğu gerçeği insanların içsel ve dışsal enerjilerden önemli ölçüde etkilendiklerini göstermektedir.

Bir insanın sağlığını bozan, duygusal yada zihinsel problemlere sebep olan  unsur  içsel enerji dengesizlikleri yada dışsal negatif enerjilere maruz kalmasıdır. Doğuştan hepimizde bulunan ve elektromanyetik alan titreşimi olarak tanımlanan auratik alanımız kısaca auramız dışsal negatif enerjilere karşı önemli bir kalkandır ancak auramızın zayıfladığı durumlarda  bu işlevini yeterince yerine getiremez.

Dr. Kirlian’in bulduğu kirlian makinesi ile auranın fotoğrafı çekilmiştir ve artık auranın varlığı ispat edilmiştir. Ancak auramızın  içsel yada dışsal nedenlerle zayıfladığı ve koruma işlevini yerine getiremediği zamanlar psikolojik ve fizyolojik hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar;  Örneğin bir üzüntü yada negatif düşünceli insanlarla bir arada olmak aurayı zayıflatan bir çok nedenden biridir. Kişi negatif enerjilerden korunmak için aurasını  güçlendirmek zorundadır.

Bunu bazı yöntemlerle sağlayabiliriz,Örneğin ibadet etme ,abdest alma ,bazı kelimeleri söylerken manalarını tefekkür etme ,meditasyon gibi çalışmalar, pozitif ortamlarda bulunma,hani derler ya gül bahçesinde dolaşırsan gül kokarsın, doğayla baş başa kalma, olumlu beslenme alışkanlıkları ,sigara ,alkol ve madde bağımlılıklarından kurtulma bedeni temizleme auramızı da düzeltmektedir. Fakat maruz kaldığınız  negatif enerji yoğun ve devamlı ise  bu pek  kolay olmayacaktır.

Özellikle çalışma ortamınızda veya yaşamımızın devamında sürekli negatif konuşmaları yada yakınmaları ile enerjinizi düşüren ,hiçbir şeyden memnun olmayan kişilerle görüşüyorsanız enerji frekansınızı yükseltmek ve auranızı güçlendirmek için  bazı tedbirler almak zorundasınız.

İş ve aile hayatında başarılı olmuş kişilerin ortak özellikleri stresle başa çıkmayı ve zararlı insanları hayatlarından uzak tutmayı zaman içinde öğrenmiş olmalarıdır.Bunu nasıl yaptıklarına birlikte  bir göz atalım ;

Herşeyden şikayet eden insanlarla aralarına sınır koyarlar,çünkü birçoğumuz bu kişileri kırmamak  adına nezaketen yakınmalarını dinleriz ama bu şuna benzer sürekli sigara içilen kapalı yerde o dumanı boğulsan dahi içine çekmek gibidir.

Tartışma yaşadıklarında bunu büyütmez en az zararla konuyu kapatırlar ; çünkü bu insanlarla tartışmak ve duygularınızı kontrol edememek auranıza zarar verir  frekansınızı düşürür.Uygun zamanı bekleyip o zaman kendinizi savunmanız en doğrusudur.

Mantıksız durumları yine kontrollü şekilde geçiştirirler; bu negatif kişiler o kadar mantıksız davranırlar ki sizi kolayca sinirlendirebilirler.Bu durumda olaya duygusal yaklaşmayıp bir proje gibi el almalı ve sonuca ulaşmalıdır.

Duygularının  farkında olurlar; sizi sinirlendiren kişinin ne yaptığını farketmezseniz durduramazsınız,o nedenle bazen sakin bir şekilde düşünmek ve doğru hamleyi yapmanız gerekir.

Kimsenin keyiflerini kaçırmasına izin vermezler; keyiflenebilmek için başkalarının desteğini beklerseniz mutluluğunuzu başkalarının kontrol etmesine izin verirsiniz.Duygusal zekası yüksek kişiler yaptıkları işten mutluluk duyduklarında bunu negatif insanların eleştiri ve yorumlarının bozmasına izin vermezler.

Yapılanı unutmazlar ; duygusal zekası yüksek kişiler kolay affeder ama bu unuttukları anlamına gelmez ,çünkü bu şekilde ikinci bir şans vermezler sadece başarılı bir sonuca ulaşabilmek için negatif durumu geride bırakırlar.

Kendileri hakkında olumsuz düşünmezler; negatif insanların bu  yargıları bazen sizi de içinden çıkamayacağınız düşüncelere sevk eder ,yaptığınız işten eminseniz kendinizi suçlamayınız.

Sonuca odaklanırlar ; problemle karşılaştıklarında sürekli negatif olaylara sebep olan kişilerle problemin içinde boğulmaktansa sonuca ulaştıracak çözümleri araştırıp uygularlar.

Ayrıca düzenli uyku, ki sağlıklı olanı vücudun biyolojik uyku zamanı olan 23:00 ile 06:00 arasında 5-6 saat düzenli uyku alışkanlığını kazanabilmek ve kafein gibi uyarıcıları aşırı tüketmekten vazgeçmek stres yönetiminde ve auranızı güçlü bir şekilde korumanızda etkili olacaktır.

Stressiz zamanlar  ve   pozitif  insanların hayatınızda çoğalması dileklerimle...

SERPİL KARADOĞAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Furkan Eymen’e Neden Yardım Etmeliyim?
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı
Zafer Şahin Özturan Akdeniz Belediye başkanı Aday Adayı